اینترنت پوینت تو پوینت چیست؟

اینترنت PTP یکی از جدیدترین سرویس‌های اتصال اینترنت است که برای پاسخ‌گویی به نیاز سازمان‌های بزرگ و متوسط به بازار ارائه شده است. این اتصال از یک سو قابلیت اتصال بی‌سیم چند نقطه مکانی را به وسیله شبکه خصوصی ایجاد می‌کند. از سوی دیگر هم اینترنت نقطه به نقطه سرعت بالا و امنیت بیشتر را برای سازمان‌ها فراهم کرده است.


اینترنت نقطه به نقطه (point to point) چیست؟ 

اینترنت پوینت تو پوینت نوعی شبکه بی‌سیم است که برای برقراری ارتباط اینترنتی در یک منطقه وسیع به کار می‌رود. این اتصال با نصب آنتن و تجهیزات رادیویی در منطقه و لوکیشن موردنظر برقرار می‌شود و شما را از شر زحمت و هزینه کابل‌کشی راحت می‌کند. اینترنت نقطه به نقطه همچنین امکان اتصال بی‌سیم چند نقطه مکانی را به یکدیگر فراهم می‌کند.

این سرویس جدید هم سرعت بیشتری برای آنها فراهم می‌کند و هم هزینه‌ها را در بلندمدت کاهش می‌دهد. اینترنت نقطه به نقطه به راحتی می‌تواند دو ساختمان را در فاصه ۱۵ تا ۲۵ کیلومتری به هم متصل کند. حتی برای برقراری ارتباط در فاصله‌های دورتر هم با نصب تجهیزات و ارتقا سرویس امکان ایجاد آن وجود دارد. این نوع اتصال نیازی به نصب کابل برای برقراری ارتباط ندارد. به همین دلیل می‌توان در صورت نیاز به راحتی ظرفیت آن را افزایش داد.

تجهیزات اینترنت پوینت تو پوینت

آنتن یکی از تجهیزات مهم اینترنت پوینت تو پوینت است و باید در مکان‌های مختلف به عنوان بخشی از هر اتصال اینترنت PTP نصب شود. این اتصال از چندین نقطه برای پخش یک شبکه قابل اعتماد در سراسر ساختمان به روشی کارآمد استفاده می‌کند. به عبارت دیگر، وای‌فای نقطه به نقطه، مکان‌های مختلف را با یک شبکه متصل می‌کند.

چرا اینترنت نقطه به نقطه برای فضاهای بزرگ ایده آل است؟

در اينترنت پوينت تو پوينت، تمام قسمت‌های شبکه بی‌سیم از طریق یک پل نامرئی به هم متصل می‌شوند تا فاصله شعاعی بین این دستگاه‌ها در یک راستا باشد. نصب این شبکه کمی مشکل است زیرا آنتن‌ها باید در مکان‌هایی نصب شوند که اتصال یکپارچه را ارائه می‌دهند. فرکانس، فاصله شعاعی و سایر اجزای شبکه این دستگاه‌ها نیز باید مطابقت داشته باشند تا سیستم به درستی کار کند.

اینترنت پوینت تو پوینت بدون کابل برقرار می‌شود. آنتن‌ها از طریق نقاط اتصال با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند و باید یک تراز شعاعی بدون درز داشته باشند. امواج فرستنده دستگاه‌ها را به هم متصل می‌کنند و یک اتصال نامرئی ایجاد می‌کنند که یک اتصال بدون وقفه را ارائه می‌دهد. یک شبکه بی‌سیم یک نمونه معمولی از این اتصال است. این یک پیوند بین روترها، آنتن‌ها، رایانه‌ها و سایر دستگاه‌هایی است که برای ایجاد اتصال بی‌سیم استفاده می‌شوند.

امنیت بهتر با نت پوینت تو پوینت

با  اینترنت پوینت تو پوینت، هرگز لازم نیست نگران حریم خصوصی باشید. اطلاعات ارسال شده بین نقاط اتصال بین کسانی که از همان اتصال استفاده می کنند باقی می‌ماند. هیچ کس به جز کسانی که به شبکه بی‌سیم متصل هستند نمی‌توانند به اطلاعات خصوصی دسترسی داشته باشند. بنابراین PTP سطح بالایی از امنیت را تضمین می‌کند.

شبکه پرسرعت اینترنت پوینت تو پوینت

پهنای باند و سرعت اینترنت نگرانی‌های مهمی برای شرکت‌های بزرگ است که اکثر عملیات و وظایف مدیریتی به صورت آنلاین انجام می‌شود. این امر به ویژه برای شرکت‌های فناوری اطلاعات که برای ارتباط با مشتریان و حل سریع مشکلات آنها به یک اتصال اینترنتی قوی و سریع نیاز است، بسیار مهم است. یکی از مزایای قابل توجه اتصال Wi-Fi نقطه به نقطه این است که به کاربران امکان می‌دهد مناسب‌ترین پهنای باند و سرعت را انتخاب کنند.

بنابراین می‌توانید سرعت اینترنت را بسته به نیازهای خاص خود انتخاب کنید. برای مثال، اگر در صنعتی هستید که به اینترنت پرسرعت نیاز دارد، می‌توانید ارائه‌دهندگان اینترنت پوینت تو پوینت را بیابید که پهنای باند بالا و اتصال قوی را تضمین می‌کنند. علاوه بر شرکت‌های فناوری اطلاعات، اینترنت پرسرعت برای همه انواع سازمان‌های کوچک و بزرگ که مجبور به ارسال و دریافت حجم زیادی از داده‌ها هستند، ضروری است.

این اتصالات نه تنها سرعت بالایی را ارائه می‌دهند، بلکه نیازی به برقراری ارتباط مکرر ندارید. پس از اتصال دستگاه به شبکه، می‌توانید از پهنای باند بالا با سرعتی بی‌عیب و نقص لذت ببرید.

 


کاربرد اینترنت نقطه به نقطه
 (point to point)

اینترنت PTP برای کابردهای مختلفی  استفاده می‌شود. اما بیشتر از هر چیز برای فعالیت‌هایی که نیاز به پهنای باند بالا و تاخیر کم دارند، کاربرد دارد. این نوع اتصال همچنین کمترین میزان از دست رفتن اطلاعات در طول مسیر را نشان داده است. در نتیجه امنیت بالایی هم فراهم می‌کند.


کاربرد اینترنت نقطه به نقطه

  • سرویس ابری با امنیت بالا
  • ارتباطات دیتاسنتر
  • انتقال فایل‌های حجیم
  • سرویس‌های پخش زنده ویدئو
  • اجرای آنلاین نرم افزارهای سنگین

———————————————————————————————————————————————
همراه گرامی در صورت نیاز به دریافت خدمات اجاره آی پی IPV6-IPV4 می توانید با کارشناسان متخصص آبانت در بخش پشتیبانی و فروش در ارتباط باشید.